Mesafeli Satış Sözleşmesi
Teslimat ve İade

Mesafeli Satış Sözleşmesi – Teslimat ve İade, agrohold.com.tr müşterileri ile Agrohold A.Ş. arasında yapılan bir sözleşmedir.

 1.    SİPARİŞİN TARAFLARI

1.1.

SATICI:   Agrohold, Tarım, Gıda, Hayvancılık, İnşaat ve Nakliyat A.Ş.

Adresi:   Ziyapaşa Cad. Üzmen Sok. No. 3/1  26090, Odunpazarı, Eskişehir                                     

Internet Sitesi:   http://agrohold.com.tr

E-posta:   info@agrohold.com.tr

Tel. No:   0532 787 5021

1.2.   ALICI                                     

http://agrohold.com.tr  sitesi üzerinden sipariş veren ve sipariş numarasına sahip olan kişi alıcı olarak anılacaktır. Sipariş sırasında vermiş olduğu iletişim bilgileri esas alınır.

2.    SİPARİŞ KONUSU ÜRÜNLER

2.1.  http://agrohold.com.tr/magaza

3.    SÖZLEŞMENİN KONUSU

3.1.  İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin konusu, Alıcı’nın Satıcı’ya ait internet sitesinden elektronik ortamda sipariş vererek satın aldığı, İnternet Sitesi’nde yazılı olan nitelikleri haiz ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

4.    TARAFLARIN HAK ve YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1.  Satıcı, ödemesi tam olarak yapıldıktan sonra İnternet Sitesi üzerinde her ürünün açıklamasında yer alan oranları teslim tarihi içerisinde mücbir haller dışında eksiksiz olarak göndermekle yükümlüdür.

4.2.  Alıcı, İnternet Sitesi’ne üye olurken ve sipariş sırasında isim, soy isim, şirket unvanı, e-posta adresi, telefon, adres, fatura bilgileri gibi kendisinden talep edilen tüm bilgileri hukuka uygun, güncel, doğru ve eksiksiz olarak bildirmekle yükümlüdür.

5.    SİPARİŞ(LER)E İLİŞKİN HÜKÜMLER

5.1.  Satıcı yazılım veya sistemsel hatalardan kaynaklanan fiyat yanlışlıklarından hiçbir şekilde sorumlu olmayıp, gerektiğinde alıcıya e-mail veya telefon yolu ile haber vererek siparişi iptal edip alıcıya bedel iadesi yapma hakkına sahiptir.

5.2.  Satıcı, sipariş bedelinin ödemesini alamadığı ve gerekli gördüğü diğer mücbir hallerde siparişi iptal etme hakkına sahiptir.

5.3.  https://agrohold.com.tr sitesi üzerinden sipariş veren ve sipariş numarasına sahip olan alıcı tüm sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılır.

5.4.  Alıcının ürünü iade etmek istemesi, bu sözleşme içerisindeki İPTAL maddesi dışında, mücbir sebepler varsa yasal mevzuatlar çerçevesinde satıcının tasarrufundadır.

5.5.  Olası iade durumlarında alıcı ürünü iade ederken, ürün ambalajına zarar vermemiş olmayı, ürünü kullanmamış olmayı ve ürün ambalajını açmamış olmayı kabul ve taahhüt eder.

6.    İPTAL ve İADE KOŞULLARI

6.1.  Alıcı, sözleşme konusu ürünün geçerli adrese tesliminden itibaren 14 gün içinde ürünün kullanılmamış olması şartıyla siparişten tamamen vazgeçme hakkına sahiptir. Alıcı, bu vazgeçme talebini e-posta veya telefon ile Satıcı’ya zamanında bildirdiği takdirde, ürün bedeli kendisine 10 (on) iş günü içinde iade edilir ya da Alıcı’nın talebi veya onayı üzerine bu tutar hesabında tutulup daha sonraki siparişlerinde kullanması sağlanabilir. Alıcı’ya teslim edilen ürünün Satıcı’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.

7.    ÜRÜNLERİN TESLİMİ ve TESLİM ŞEKLİ

7.1.  Sipariş konusu ürünler, aksi Alıcı tarafından ayrıca yazılı olarak belirtilmediği takdirde Alıcı’nın yukarıda belirtmiş olduğu adresinde Alıcı’ya teslim edilecektir. Alıcı, “Teslimat Bilgileri ” ve “Alıcı” gibi siparişinin teslimatına dair verdiği bilgilerin doğru ve güncel olduğunu, siparişinin kendisi veya belirlediği alıcılar tarafından ancak kimlik ibrazı karşılığında teslim alabileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

8.    UYGULANACAK HUKUK VE YETKİLİ YARGI YERİ

8.1.  İşbu Sözleşme Alıcı’nın ödeme yapmasından önce Taraflar arasında elektronik ortamda düzenlenmiş ve onaylanmıştır; bu kapsamda, işbu Sözleşme Taraflar arasında yazılı sözleşmenin yerine geçer ve 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu gereğince elektronik belge hükmündedir.

8.2.  İşbu Sözleşme’den doğan her türlü ihtilafın çözümünde Alıcı’nın veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili ve görevli olup her türlü ihtilafın çözümünde Türkiye Cumhuriyeti hukuku uygulanacaktır.

9.    SÖZLEŞMENİN KABULÜ

9.1.  Alıcı, yukarıda belirtilen satışa konu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı, adedi, ödeme şekli, teslimat koşulları ve benzeri satışa konu ürün ile ilgili tüm bilgileri kabul ve beyan eder. Bununla birlikte iptal ve iade koşulları konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu bilgileri elektronik ortamda kendi iradesiyle teyit ettiğini ve sonrasında ürünü sipariş vererek satın aldığını da kabul ve teyit eder.

Shopping Cart